Hjem > Produkter > Kondensatorer > Aluminiumelektrolytkondensatorer > UKT1H331MPD
Anmodning Citat
Dansk
5181600UKT1H331MPD-billede.Nichicon
UKT1H331MPD
Anmodning Citat
Referencepris (i amerikanske dollars)
På lager
1+
Forespørgsel Online
specifikationer
  • Varenummer
    UKT1H331MPD
  • Producent / Mærke
  • Lagermængde
    På lager
  • Beskrivelse
    CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
  • Blyfri Status / RoHS Status
    Blyfri / RoHS-kompatibel
  • Dataark
  • ECAD -model
  • Spændingsvurdering
    50V
  • Tolerance
    ±20%
  • Overflade Mount Land Størrelse
  • Størrelse / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Serie
    UKT
  • Ripple Current @ Low Frequency
    410mA @ 120Hz
  • Vurderinger
  • Polarisering
    Polar
  • Emballage
    Bulk
  • Pakke / tilfælde
    Radial, Can
  • Andre navne
    UKT1H331MPD-ND
  • Driftstemperatur
    -55°C ~ 105°C
  • Monteringstype
    Through Hole
  • Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Fabrikantens standard ledetid
    25 Weeks
  • Levetid @ Temp.
    1000 Hrs @ 105°C
  • Blyafstand
    0.197" (5.00mm)
  • Blyfri Status / RoHS Status
    Lead free / RoHS Compliant
  • Højde - Siddende (Max)
    0.630" (16.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • Detaljeret beskrivelse
    330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
  • kapacitans
    330µF